BIEDRONKI Z WIZYTĄ NA KOMENDZIE POLICJI

6 czerwca 2018 r. „Biedronki” w ramach realizacji przedszkolnego projektu „Jestem bezpieczny i zdrowy” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wołowie. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą wołowskich policjantów. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta, zasiąść w policyjnym radiowozie oraz zobaczyć i usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Zobaczyły umundurowanie policjanta które nosi na co dzień,                     jak również takie które ubiera podczas akcji policyjnych, takich jak: zabezpieczenie meczu czy konwoju policyjnego. Wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa                     oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym, czy zagrożeń które mogą ich spotkać podczas wypoczynku wakacyjnego. „Biedronki” osobiście przyjął zastępca KPP młodszy inspektor Waldemar Piekarski, który podziękował za wizytę                              i pochwalił dzieci za wiedzę i znajomość wszystkich numerów alarmowych.

Za spotkanie dzieci podziękowały Pani Marzenie Pawlik Rzecznikowi Prasowemu Policji, która oprowadzała „Biedronki” po Komendzie wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę               i „przedszkolne słoneczka”, życzyły wszystkim  policjantom odwagi i satysfakcji                             z wykonywanej pracy.

Autor: Paulina Szymańska