• Odwiedziło nas: 2619508

BIEDRONKI Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE STRAŻY POŻARNEJ

21 maja 2018r. „Biedronki” odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy czy wypadku.

Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków - i nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112 .
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm i umundurowanie oraz podejmując „próbę gaszenia pożaru” przy użyciu węża strażackiego.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę i „słoneczka” i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Autor: Paulina Szymańska