• Odwiedziło nas: 2621946

"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

XIV DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIE PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” Z UDZIAŁEM PRZEDSZKOLA NR 2 „SŁONECZKO” W WOŁOWIE

10 czerwca uczestniczyliśmy w finale dolnośląskiej imprezy literackiej, który odbył się w naszym mieście. Organizatorami tej imprezy była m.in.  Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.Hasło tegorocznej edycji brzmiało – A to historia! O godzinie 10.00 wyruszyliśmy w barwnej paradzie wspólnie ze szkołami podstawowymi, gimnazjami oraz przedstawicielami bibliotek przemierzając ulice Wołowa. Pochód rozjaśniały nasze słoneczka z napisami: „Czy to duży, czy to mały czyta chętnie przez dzień cały”, „Przedszkolak wie, że z książką ciekawiej żyje się!” Otwarcie finału akcji „Z książką na walizkach” odbyło się w Rynku (film został opublikowany na: https://youtu.be/iC2sdUxGcOs) z udziałem zaproszonych gości: pisarzy, ilustratora, przedstawicieli kulturalno- oświatowych i władz. Nasza  placówka jako pierwsza miała zaszczyt zaprezentować na scenie Panią Joannę Zagner- Kołat ilustratorkę książek dla dzieci (https://youtu.be/5xd5CPiQeu0). Oprócz inscenizacji przygotowaliśmy niespodziankę dla Pani Joanny – bajkową o magicznej mocy pelerynę. Autorami pięknych i kolorowych rysunków były przedszkolaki. Po występie był czas na spotkania z wybranymi autorami książek, dedykacje, pamiątkowe wpisy, autografy. Można było skorzystać  z przygotowanych atrakcji: animacji dla dzieci i młodzieży, pokazy, wystawy prac konkursowych. Mole książkowe miały możliwość pobuszować na kiermaszu książek.

Miłym akcentem na zakończenie była nagroda specjalna, którą otrzymaliśmy, a mianowicie - Nagroda Burmistrza, dla najlepiej prezentujących się grup paradowych.

Autor: Elżbieta Pietryszyn