Przedszkole Nr 2|"Słoneczko"|w Wołowie

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 549958
  • Do końca roku: 160 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Środa, 2019-07-24

Imieniny: Kingi, Krystyna

WYDARZENIA

Artykuły

DYSKOTEKOWY POCZĄTEK WAKACJI W "SŁONECZKU"

31 lipca był ostatnim dniem w tym roku szkolnym, kiedy to dzieci spędziły czas w "Słoneczku". Już od jutra wszyscy chętni mogą korzystać z usług Przedszkola "Chatka Puchatka". A nam dziś dopisała zarówno wakacyjna pogoda, jak i już wakacyjne humory Uśmiech. Dzieci wraz z paniami, przy dżwiękach ulubionych utworów muzycznych, mogły uczestniczyć w zabawach i pląsach zorganizowanych w przedszkolnym ogrodzie.Nad dyskotekową zabawą czuwały panie Alicja Łupinowicz i Iwona Strączek, a wspierały je panie z poszczególnych grup wiekowych.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. DO ZOBACZENIA we wrześniu!

Czytaj więcej o: DYSKOTEKOWY POCZĄTEK WAKACJI W "SŁONECZKU"

W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ...

Deszczowa pogoda uniemożliwia spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Cóż wówczas robią dzieci w przedszkolu? Chętnie oglądają wyświetlane bajki, bo to, chociaż uwielbiane przez dzieci zajęcie, w przedszkolu nie zdarza się często.

Czytaj więcej o: W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ...

PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA

Dnia 25 lipca 2017 r. odbyła się  w naszym przedszkolu prezentacja multimedialna pt. „Prawa i obowiązki dzieci” w ramach realizowanego programu profilaktyki przemocy wobec dzieci. Jest to program koordynowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wszyscy mieliśmy okazję przypomnieć sobie czego dotyczy  m.in. prawo do zabawy, do imienia czy schronienia. Przypomnieliśmy sobie również o obowiązkach m.in. o obowiązku szanowania pracy innych, przestrzegania zasad dobrego wychowania oraz dbania o własne zdrowie. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie bawiliśmy się  przy wesołych dźwiękach przedszkolnych melodii.

Organizatorami dzisiejszego spotkania były panie Alicja Łupinowicz oraz Iwona Strączek.

Czytaj więcej o: PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA

ABSOLWENCI ODWIEDZAJĄ PRZEDSZKOLE

Dnia 21 lipca  przedszkole odwiedziły nasze dwie absolwentki: Julia Jarmuszczak i Emilia Kucar - obecnie uczennice czwartej klasy szkoły podstawowej. Bardzo zadowolone z odwiedzin oczywiście okazały się wszystkie dzieci. Podczas wizyty dziewczynki przeczytały dzieciom bajkę pt. „Najlepsi przyjaciele” oraz kolorowały wspólnie obrazki. Wiele radości sprawiły dzieciom zawody w ułożeniu najwyższej wieży oraz wspólne zabawy ruchowe przy znanych piosenkach. Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu za wspólną zabawę, Emilia i Julia nagrodziły dzieci słodyczami.

Czytaj więcej o: ABSOLWENCI ODWIEDZAJĄ PRZEDSZKOLE

PORANEK W WOK-u

Wakacyjny koniec tygodnia w przedszkolu nie musi być nudny. W kolejne piątkowe ranki  - 8, 15 i 22 lipca br. przedszkolaki spędziły  w Wołowskim Ośrodku Kultury  na "PORANKACH" W WOK-u. Repertuar przygotowanych przez WOK bajek bardzo przypadł dzieciom do gustu. 

Czytaj więcej o: PORANEK W WOK-u

WSPÓLNE ZABAWY NA PLACU ZABAW

Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Dzieci z "Chatki Puchatka" i "Słoneczka" wyruszyły do ogrodu przedszkolnego aby bawić się w berka, ganianego, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze ślizgawek. Dodatkową atrakcją były zabawy „chustą animacyjną”. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznać zabawę w „Rekina”, „Dwa koła” i „Hej piraci”! Nasze dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną i rozwijają swoje talenty.  

Czytaj więcej o: WSPÓLNE ZABAWY NA PLACU ZABAW

BEZPIECZNE WAKACJE

W czasie wakacji w naszym „Słoneczku” nie jest nudno!

Dnia 5 lipca 2017r.  odbyło się spotkanie pod hasłem „KAŻDY PRZYZNA RACJĘ, ŻE NAJLEPSZE SĄ BEZPIECZNE WAKACJE”.

Wiadomości na temat bezpieczeństwa zawsze się przydadzą.

Dzieci chętnie przypomniały sobie wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, na drodze, w czasie wakacyjnego odpoczynku.

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE WAKACJE