Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

"ZAJĄCZKI" W MiGBP

Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

Ambroży Grabowski

Dnia 29.05 przedszkolaki z grupy „Zajączki” odwiedziły Miejską i Gminną  Publiczną Bibliotekę  w  ramach  akcji  „Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci przebrały się za postaci z bajki „Czerwony Kapturek”. W bibliotece przywitała nas Pani Katarzyna Dąbrowska i zaprosiła na bajkę Braci Grimm. Sześciolatki z dużym zainteresowaniem słuchały o przygodach dziewczynki w czerwonej pelerynie, a po skończonej bajce rozwiązywały zagadki nawiązujące do jej treści. Tworzyły bajkę kolorując obrazki przedstawiające postaci z „Czerwonego Kapturka”.

Miłym akcentem był słodki poczęstunek - mufinkami, które upiekła mama Różyczki, a którymi poczęstowane zostały dzieci i panie z biblioteki.

Każdy przedszkolak wyszedł ze spotkania nie tylko z uśmiechem na twarzy  i otrzymaną na pamiątkę zakładką do książki, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc korzystać z jej bogatej oferty.

Autor: Stanisława łazik