PIKNIK NA TRAWIE

18 maja w naszym przedszkolu odbył się „Piknik na trawie”. Tego dnia dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy przygotowali pyszne i zdrowe kosze piknikowe. Nasze „słoneczka” miały okazję spróbować koktajli ze świeżych owoców, warzywno-owocowych szaszłyków, owocowych sorbetów, galaretek, ciasteczek z bakaliowym nadzieniem i wielu, wielu innych pyszności. Całości  dopełniały zmagania sportowe, w których brali udział zarówno rodzice, Można było strzelać gole do bramek, przeciągać linę, rozgrywać mecze tenisa stołowego oraz rozwiązywać quizy i zagadki o tematyce sportowej.

Wielką atrakcją było stoisko przygotowane przez pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, przy którym można było sprawdzić ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz jak wygląda świat po spożyciu alkoholu.

Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do wyrobienia nawyku dbania o zdrowie i częstego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez dzieci i dorosłych.

Autor: Alicja Łupinowicz