• Odwiedziło nas: 2619535

Imieniny: Irydy, Tamary

WYCIECZKA „BIEDRONEK” I „KRASNALI” DO REGIONALNEGO OŚRODKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W DZIEWINIE

17 maja 2018 r. dzieci z grup „Biedronki” i „Krasnale” wybrały się na wspólną wycieczkę do ROEE w Dziewinie, aby tam, poprzez zabawę i doświadczenia, jak najlepiej poznać otaczający nas świat.

Pierwszym etapem zajęć było poznanie przez dzieci źródeł energii odnawialnej. Przedszkolaki przyswoiły sobie zasady działania pomp ciepła oraz wiatraków.

Podczas pobytu „Biedronki” i „Krasnale” miały również okazję wzięcia udziału w „eko- spacerze”. Udały się na wspaniałą wędrówkę po najciekawszych zakątkach Łęgów Odrzańskich. W trakcie spaceru poznały faunę i florę pobliskich lasów, korzystając przy tym z lup i lornetek.

Jednak największą frajdę dla wszystkich dzieci przyniósł udział w warsztatach kulinarnych. Przy pomocy pań z „Koła Gospodyń Wiejskich” dzieci miały okazję upiec ciasto, które ze smakiem spałaszowały.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkich organizatorom tak wspaniałej wycieczki. Miejmy nadzieję, że wkrótce zagościmy tam ponownie.

Autor: Paulina Szymańska