SPRZĄTANIE ŚWIATA

19.09.2014 r.- Sprzątanie świata. W tym roku finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” przebiegał pod hasłem „Turysto, szanuj środowisko!” Zajęcia skierowane do całej społeczności przedszkolnej przygotowały i przeprowadziły Panie: Iwona Strączek i Urszula Filipowicz- Duś. Oprócz krótkiej pogadanki nauczycielki zaproponowały dzieciom praktyczne działania polegające na własnoręcznym segregowaniu „pozostawionych” w ogrodzie śmieci do odpowiednich pojemników: papier- niebieskie pojemniki, plastik- żółte, szkło bezbarwne- białe, szkło kolorowe- zielone. Nie obyło się również bez zabaw i konkursów, np. „Celuj do kosza”, „Zgaduj- zgaduli”, „Ułóż i opowiedz”. Dużo radości sprawiło dzieciom urządzenie wystawy prac przygotowanych wcześniej w poszczególnych grupach. Złożyły się na nią wspaniałe „śmietnikowe ludziki” wykonane z różnorodnych, zużytych opakowań.