Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20.11.2014 r.- Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, w tej sprawie 7 listopada tego roku Sejm RP podjął uchwałę.  Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcali wspólnie Minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik- Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. W naszym przedszkolu odbyły się w grupach rozmowy i prezentacje interaktywne, których celem było uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Dorośli natomiast przypomnieli sobie, że powinni tych praw zawsze przestrzegać.

Dnia 20 listopada 2014 roku w całym przedszkolu obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Podczas zajęć  nauczyciele przeprowadzili rozmowy z dziećmi na temat ich praw (np. ww oparciu o wiersz Janusza Korczaka „Prawa dziecka”). Uświadomili swoim wychowankom, że chociaż są małymi ludźmi, też mają swoje prawa: do miłości, bezpieczeństwa, do nauki i rozwoju,               do rozrywek, do pomocy i ochrony przed wyzywaniem, okrucieństwem i zaniedbaniem. Natomiast dorośli powinni te prawa przestrzegać.