Pasowanie na Przedszkolaka

13.11.2014 r.- „Pasowanie na Przedszkolaka”. W tym roku szkolnym do pasowania przystąpiły aż cztery grupy maluchów: dzieci 2,5 letnie z grupy „Jarzębinki”, 3- latki z grup „Krasnale” i „Liski” oraz grupa dzieci 3- i 4- letnich „Kotków”. „Pasowanie na Przedszkolaka” to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci, ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
Pasowania, olbrzymim ołówkiem, dokonała  Pani dyrektor Elżbieta Maceluch. Życzyła  dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu, a następnie wręczyła przygotowane przez poszczególne grupy upominki. Po występach czekał na dzieci                              wspaniały poczęstunek, ufundowany przez rodziców.

Dnia 13 listopada 2014 roku w godz. 14.00 – 16.00 odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka” najmłodszych dzieci z 4 grup: „Krasnale”, „Jarzębinki”, „Liski”, „Kotki”.

Na pierwszą z najważniejszych uroczystości maluszków przybyli: rodzice wraz z rodzinami, dyrekcja przedszkola oraz zaproszeni goście: Burmistrz - pan Dariusz Chmura, Radna Rady Mieskiej - pani  Małgorzata Hermaszewska. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wołowie, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, obdarowali wszystkie maluszki odblaskowymi opaskami.

Dzieci były w tym dniu ubrane w odświętne stroje i miały założone na głowach opaski z emblematami swoich grup. Małe przedszkolaki zaprezentowały na scenie swoje pierwsze przedszkolne umiejętności takie jak: ilustrowanie ruchem wierszy, inscenizacje piosenek, taniec              w parach. Zachwyceni rodzice gromkimi brawami nagradzali swoje pociechy za odwagę i występy na scenie.

Wszystkie dzieci złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor dokonała aktu pasowania poszczególnych dzieci, używając „zaczarowanego” ołówka. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz odblaskowe opaski.

Na koniec uroczystości, uczestnicy udali się do swoich sa,l na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.