"Stuk-Puk" działa i wkrótce nas zadziwi

Od października w naszej placówce dzieci pięcio-  i sześcioletnie  uczestniczą w zajęciach warsztatów teatralnych. Zajęcia te odbywają  się cyklicznie w każdą środę. W trakcie zajęć przedszkolaki  poznają różne formy teatralne: dramę, pantomimę, podejmują próby grania z pacynkami, samodzielnie kreując role. Odkrywają własne możliwości i  zdolności artystyczne. Nabywają  doświadczeń zarówno w sposób werbalny jak i nie werbalny.

Przedszkolaki podczas warsztatów przygotowały samodzielnie maski teatralne, które można było obejrzeć w „Kąciku małego artysty”.

Wykonane przez dzieci prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczny „Maski teatralne - mali artyści na scenie”.

Obecnie mali aktorzy przygotowują przedstawienie  teatralne pod tytułem „Królewna Gburka”, które następnie zaprezentują swoim kolegom, koleżankom, pracownikom oraz rodzicom.