"KUKIEŁKI, PACYNKI, MARIONETKI CZYLI BAWIMY SIĘ W TEATR" - PRACE KONKURSOWE

Kukiełki wykonane przez Alicję Grychowską, Różę Andrusynę i Julię Rydzak.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Stanisławy Łazik - nauczyciela prowadzącego w naszym przedszkolu warsztaty teatralne.

Kukiełki te wysłane zostały na konkurs ogólnopolski.

Część można obejrzeć w przedszkolu w kąciku teatralnym. Zapraszamy do oglądania prac dzieci .

Warsztaty teatralne rozpoczęły swoją działalność z dniem 1.10.2015r. W zajęciach uczestniczą przedszkolaki z grup: „Nutki”, „Zajączki” i „ Kotki”. W ramach tych zajęć pięciolatki poznają tajniki teatru. Uczą się jak grać na scenie. Odkrywają różne techniki teatralne, takie jak: gra z kukiełką, pantomima itp. Na zajęciach warsztatowych przedszkolaki poznały także budowę lalki teatralnej: „Kukiełki". Samodzielnie wykonały lalki teatralne wykorzystując drewniane łyżki i kolorowe szmatki, guziki. Część kukiełek zostało wysłanych na ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Przedszkole w Zembrowie. Konkurs nosił tytuł „Kukiełki, pacynki, marionetki, czyli bawimy się w teatr”.