Dzień Sybiraka w "Słoneczku"

„Odeszli zabrani przemocą, z uścisków domowych pieleszy.
We łzach powiezieni gdzieś nocą, może ich podróż ucieszy...”

Ks. Łukasz Krzanowski MS –„Syberyjskie Anioły”

Jest wiele świąt i rocznic w kalendarzu, ale niektóre są szczególnie ważne dla młodego pokolenia. Jedną z takich rocznic jest Dzień Sybiraka obchodzony 17 września. W roku 2021 nasze „Pszczółki” w imieniu wszystkich przedszkolaków ze „Słoneczka” przygotowały specjalnie na tę okazję kartkę okolicznościową.

Pracowały pilnie i próbowały zrozumieć, dlaczego ktoś musi porzucić swój dom, swoją ojczyznę i żyć na obcej ziemi. Trudna jest to historia dla tak małych dzieci, ale nawet zrobienie kartki i rozmowa na ten temat pozwala patrzeć w przyszłość z wiarą, że kolejne pokolenie nie zapomni o tych, co nigdy nie wyrzekli się Swojej Ojczyzny.

Nasze „Słoneczka”

PAMIĘTAJĄ I DZIEKUJĄ!