BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA 2021

14 września 2021 roku w „Słoneczku” zrobiło się bardzo bezpiecznie. W ramach programu profilaktycznego realizowanego w naszej placówce „Jestem bezpieczny i zdrowy” Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Wołowie: Pani asp. szt. Dorota Bajka i Pani asp. szt. Magdalena Wołoszczak wraz z Panem asp. Stanisławem Maciocha wzięli udział w spotkaniu pod hasłem: „BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA 2021”.

Funkcjonariusze mogli sprawdzić wiedzę naszych przedszkolaków, zadając im pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wiedziały, jak i w których miejscach należy przechodzić przez jezdnię. Nie zapomniały również o zapinaniu pasów w samochodzie, czy noszeniu odblasków. Spójrzcie Państwo na załączone zdjęcia, było odblaskowo. Dzieci miały możliwość zobaczenia radiowozu od środka i poczucia się jak prawdziwi policjanci.

Dziękując naszym gościom za przybycie, obdarowaliśmy Ich pamiątkowymi podziękowaniami, a nasze przedszkolaki mogły liczyć na odblaski.

Ale to nie koniec, nasze „Słoneczka” postanowiły sprawdzić swoje wiadomości w praktyce, udając się na pobliskie przejście dla pieszych. Tam wspólnie z Paniami policjantkami mogły przećwiczyć swoje umiejętności w praktyce. Wszystko wyszło bardzo dobrze, bo każdy przedszkolak wie:

„MALUCHY I STARSZAKI, TO BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI”

Uśmiech