Święto pieczonego ziemniaka w Mojęcicach

28.10.2014r. - wszystkie starszaki wyjechały na wycieczkę do Mojęcic. Wycieczka zorganizowana została z okazji obchodzonego tego dnia w naszym przedszkolu"Święta pieczonego ziemniaka".

Uczestnikami wyjazdu były dzieci 5. i 6.letnie z grupy "Koniki", "Tygryski", Śmieszki" i "Żabki", w liczbie 95 dzieci.

Wycieczka mogła odbyć się dzięki gościnności Pana Andrzeja Wach - właściciela PPHU Rol-Pol w Mojęcicach oraz Pana Janusza Czarnowskiego. Obaj panowie poświęcili swój czas i energię na przybliżenie dzieciom tajników pracy w gospodarstwie.

Dziękujemy również Paniom z Mojęcic, które pomogły przygotować poczęstunek dla naszych dzieci.

Pani Małgorzacie Oberg - mamie Natalki, dziękujemy za zaangażowanie w organizację wycieczki.

Wyjazd do Mojęcic miał na celu:

• poznanie historii i kultury regionu;
  • uwrażliwienie na piękno "Małej Ojczyzny";
  • wprowadzenie dzieci w świat wartości, jakim jest własny region;
  • skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci, zgodnych z etyką ekologiczną.

Dzieci miały okazję odbyć spacer ścieżką dydaktyczną - poznać historię Dworu obronnego w Mojęcicach, zwiedzić Muzeum Narzędzi i Maszyn Rolniczych oraz "pobawić się z ziemniakiem".

Prawdziwą frajdą były pieczone ziemniaki i kiełbaski.

Mamy nadzieję, iż za rok znów będziemy mogli skorzystać z gościnności Pana Andrzeja Wach.