BEZPIECZNE WAKACJE - ZAJĘCIA Z PRZEDSZKOLNYM KOORDYNATOREM AKCJI

Wakacje to okres, w którym dzieci dużo przebywają na świeżym powietrzu i podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku! Dlatego nie zapominamy o przedszkolakach, które na czas wakacji pozostały w przedszkolu. 16 lipca 2015r.  w naszej placówce odbyło się spotkanie pod hasłem: „Bezpieczne wakacje 2015r.” W spotkaniu, które przygotował i przeprowadził przedszkolny koordynator d/s bezpieczeństwa - pani Irena Hus, wzięły udział dzieci 3.- 6. letnie z Przedszkola Nr 2 „Słoneczko”, jak i z Przedszkola Nr 1 „Chatka Puchatka” (dzieci, które podczas przerwy wakacyjnej gościmy w naszej placówce). Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, jak również wzięły udział w konkursach, rozwiązywaniu krzyżówki, utrwaleniu widomości dotyczących bezpiecznych wakacji poprzez piosenki i rymowanki.

Spotkanie miało na celu:

• popularyzowanie wśród dzieci problematyki bezpiecznego zachowania się: nad wodą, w górach, w lesie, na placu zabaw, podczas jazdy rowerem, bezpieczeństwa w domu,
  • uświadomienie dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych w sytuacjach  drogowych, zapinania pasów w samochodzie, bezpiecznego poruszania się, jako uczestnik ruchu drogowego,
  • popularyzowanie wśród dzieci problematyki bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia, z jakimi może zetknąć się dziecko w kontaktach z innymi ludźmi, zwłaszcza z osobami nieznajomymi,
  • utrwalenie numerów alarmowych (997–policja, 998–straż pożarna, 999–pogotowie ratunkowe, 112–numer alarmowy)
  • utrwalanie wiadomości na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, wraz z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.