• Odwiedziło nas: 2619447

BEZPIECZNE WAKACJE - "ŻABKI" I "KONIKI" ODWIEDZAJĄ KOMISARIAT POLICJI W WOŁOWIE

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje, dlatego też w ramach programu realizowanego w naszym przedszkolu pt. „Jestem bezpieczny i zdrowy”,  w dniu 29.06.2015 r. (poniedziałek) grupy „Tygryski”  i „Zajączki”, a w dniu 30.06.2015 r. (wtorek) grupy „Żabki” i „Koniki” udały się na Komendę Powiatową Policji w Wołowie. Na samym początku wizyty dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda radiowóz z bliska, a nawet w nim posiedzieć i włączyć sygnalizację świetlną i dźwiękową. Była to radość nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. W trakcie zwiedzania przedszkolaki zapoznały się z pracą wołowskich policjantów, dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny oraz czym się zajmuje. Wielką gratką była możliwość zobaczenia w wielkim sejfie „małego arsenału broni” bo tak go nazwały dzieci, zwiedzenie poszczególnych pomieszczenia Komendy, oraz wysłuchanie policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz sposobów unikania zagrożeń  w domu, nad morzem i w górach.

Na zakończenie wizyty zostaliśmy zaproszeni do gabinetu Komendanta Policji Pana Roberta Wodejko, który przestrzegał dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi po za domem, podarował nam również piękne upominki, takie jak kolorowanki czy odblaski ze światełkami, a wszystko po to aby dzieci były bardziej widoczne na drodze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wołowie za serdeczne przyjęcie oraz za wpajanie dzieciom nawyków bezpiecznej zabawy   i bezpiecznego poruszania po drodze.