• Odwiedziło nas: 2619270

"TYGRYSKI" Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Dnia 24 czerwca 2015r. „Tygryski” udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Barbara Piestrak oraz Pani Agnieszka Terlikowska, które troskliwie się nami zajęły i oprowadziły po różnych zakątkach budynku.
Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Pani Basia pokazała nam duży stempel – teraz wiemy, że nazywa się datownik. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Po tym mogliśmy zobaczyć, kto nadaje się do tej pracy, wszystkie „Tygryski zdały egzamin. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia,       w którym swoje stanowiska pracy mają listonosze. Kolejnym miejscem, które odwiedziły „Tygryski” była duża sala dla klientów poczty. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani Basia. Był też czas na przymierzanie czapki i torby listonosza. Otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wycieczki kupiliśmy pocztówkę, znaczek i napisaliśmy kartkę do naszego przedszkola. Kartkę wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej.  Już na drugi dzień kartkę przyniósł nam pan listonosz.