• Odwiedziło nas: 2619387

"NUTKI" W WOŁOWSKIM KLUBIE MODELARSKIM "SKORPION"

24.06.2015r. „Nutki" wraz z panią Stanisławą Łazik odwiedziły pracownię modelarską prowadzoną przez pana Piotra Hodun, która obecnie maswoją siedzibę w Gimnazjum nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego. Po drodze „Nutki” przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Utrwaliliśmy również znajomość znaków drogowych i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Po przybyciu do gimnazjum serdecznie przywitał nas Pan Piotr Hodun – dziadek Kacperka i zaprosił nas do swojej pracowni. Dzieci z dużym zainteresowanie oglądały zgromadzone eksponaty. Można tam było znaleźć statki i okręty z okresu II wojny światowej, statki flagowe z XIV wieku, a nawet kuter rybacki z filmu „Gniew oceanu”. Ponadto obejrzeliśmy samoloty różnego formatu, modele zbudowane z papieru, plastiku. Dużym zainteresowaniem czterolatków cieszyły się także postaci z bajek i kreskówek. Spotkaliśmy tak: Kubusia Puchatka, Smerfy, Kosmitów. Pan Piotr pokazał także dzieciom poszczególne etapy powstawania takiego modelu. Nasza wycieczka była bardzo interesującą wyprawą. Mamy nadzieje, iż zainspiruje ona przedszkolaki na tyle, że będą one chciały budować, konstruować takie modele samodzielnie. Jest to bardzo interesujące i zajmujące hobby.