XI Powiatowe Spotkanie z Piosenką Patriotyczną

7 listopada 2014r. dzieci z czterech najstarszych grup przedszkolnych reprezentowały nasze przedszkole na XI Powiatowym Spotkaniu       z Piosenką Patriotyczną w Brzegu Dolnym.

II miejsce w kategorii solista zajął Filip Gacek z "Żabek", zaś nasze starszaki wyśpiewały III miejsce w kategorii zespół, w grupie wiekowej - przedszkola.

Dzieciom i ich nauczycielom gratulujemy i dziękujemy.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie nas do udziału oraz ufundowanie atrakcyjnych nagród dla każdej z grup.

Grupę "Tygrysków" w kategorii zespół reprezentowali: Oliwia Janczewska, Nikodem Mosiek, Mateusz Terlikowski, Emilia Karbowska, Oliwia Boratyniec. Dzieci zaśpiewały piosenkę Józefa Szczepańskiego - "Pałacyk Michla".

Dzieci do występu przygotowały panie: Irena Hus i Edyta Lizak.

"Koniki" w składzie: Nadia Hahn, Tymoteusz Jelonek, Emilia Lechka, Szymon Mykowski, Nikodem Szewczyk wzięły udział w kategorii zespoły wokalne. Dzieci zaśpiewały piosenkę Janusza Kondratowicza - "Biały Krzyż".

Pani Monika Hrycaj i Iwona Smolak, to osoby, które przygotowały "Koniki" do scenicznych występów tego dnia.

Trzyosobowy zespół "Żabek" reprezentowali: Julia Pietruszka, Filip Gacek, Marceli Rembecki. Starszaki zaśpiewały " Hej ułani, ułani, malowane dzieci" - Feliksa Gwiżdż.

Nad ich wystepem "czuwały" panie: Urszula Filipowicz - Duś i Iwona Strączek.

Grupa "Śmieszki", również w kategorii zespoły wokalne, wykonała "Szarą Piechotę" - Bolesława Lubicz - Zahorskiego. Piosenkę wykonała Lena Gutowska, Kornelia Bińczycka i Mateusz Jarmuszczak.

Pani Paulina Twaróg i Kamilla Nowaczyk przygotowały i towarzyszyły dzieciom w trakcie ich występów.

"Pierwsza kadrowa"- Tadeusza Ostrowskiego oraz "Przybyli Ułani" - Feliksa Gwiżdż, to utwory, które w kategorii chóry, wspólnie wykonały dzieci z "Koników", "Tygrysków", "Śmieszków" i "Żabek". 81 wspólnie brzmiących głosów wypełniło salę Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

Organizatorowi XI Powiatowego Spotkania z Piosenką Patriotyczną serdecznie dziękujemy za nagrodzenie naszych dzieci wspaniałymi nagrodami.