"WOŁÓW - MOJE MIASTO"

16 czerwca 2015r. o godz. 9.15 w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o naszym mieście pt. "Wołów moje miasto". Konkurs skierowany był do dzieci 5. i 6. letnich uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie naszej gminy. Od wielu już lat, z inicjatywy naszej p. dyrektor - Elżbiety Maceluch, pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nasze przedszkole. Przez wiele lat konkurs tworzyły i nad jego przebiegiem czuwały nasze panie: Irena Hus i Stanisława Łazik. W tym roku, po raz pierwszy, przygotowaniem konkursu zajęły się nauczycielki: Elżbieta Pietryszyn i Monika Hrycaj, które również  koordynowały jego przebieg.

Wiedzą o mieście Wołowie wykazały się starszaki z naszego przedszkola z grup: „Żabki”, „Tygryski”, „Śmieszki”, „Koniki” oraz  dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 1, a także „Biedronki” i „Pszczółki” z Przedszkola Nr 1 „Chatka Puchatka”. Dzieci m.in. rozpoznawały i nazywały symbole miasta oraz jego zabytki, sprawnie poruszały się po labiryntach, wybrały się w podróż kosmiczną, ugruntowały wiedzę na temat polskiego kosmonauty Mirosława  Hermaszewskiego.

Zmaganiom  uczestników przyglądała  się pani Halina Łosiewicz – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Wołowie.

Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami. Wszystkie grupy zostały nagrodzone – otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Z kolei nauczyciele odebrali podziękowania za przygotowanie podopiecznych do konkursu. Po wysiłku umysłowym było coś dla ciała – słodkie bułki i soki oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym.