• Odwiedziło nas: 2620892

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

"MATEMATYKA NA WESOŁO"

9.06.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy matematyczno-logicznej pod hasłem „Matematyka na wesoło”. W konkursie uczestniczyły starszaki z naszego przedszkola, dzieci z Przedszkola Nr 1 „Chatka Puchatka” oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Orląt Lwowskich w Wołowie. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Magdalena Kuska - nauczyciel matematyki  wraz z uczniami kl. III  Liceum Ekonomicznego przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie. Wszyscy uczestnicy konkursu z radością i uśmiechem stanęli w szranki. Przygotowane rebusy i zagadki matematyczne wcale nie były trudne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tej edycji konkursu nie tylko dzieci zmagały się z rebusami i zagadkami matematycznymi, ale także nauczyciele . Oni tez podjęli wyzwanie zmierzenia się z zagadkami, łamigłówkami. W naszym konkursie wszystkie grupy zajęły pierwsze miejsce. Za aktywny udział w konkursie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli dyrektor przedszkola Elżbieta Maceluch, pani Halina Łosiewicz - Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM oraz pani Magdalena Kuska.                                               Po zakończeniu konkursu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Ponadto dzieci mogły pobawić się atrakcyjnymi i ciekawymi grami i zabawkami matematycznymi.