• Odwiedziło nas: 2620883

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

PIKNIK RODZINNY - "GRUNT TO RODZINA"

29.05.2015 r.- „Grunt to Rodzina”. Piknik rodzinny, któremu przyświeca hasło „Grunt to Rodzina” wpisał się już na stałe do kalendarza naszych uroczystości przedszkolnych, w tym roku obchodziliśmy go już po raz siedemnasty! Wszystkie grupy przygotowały  piękne występy, na które złożyły się wiersze oraz piosenki dla mam i tatusiów oraz różnorodne tańce. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz prałat, Eugeniusz Kuźmik oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wołów- Pan Dariusz Chmura. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin naszych dzieci mogli skorzystać z bogato zaopatrzonego bufetu oraz potraw z grilla. Imprezie towarzyszyły różnorodne atrakcje: malowanie twarzy, fryzury-warkoczyki, tatuaże, malowanie na koszulkach, zagadki „skojarzenia”, kącik zabaw logiczno- matematycznych, stoisko przygotowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, gdzie można było obejrzeć przedmioty militarne. W tym roku, tak jak i w poprzednim, niespodziankę dla dzieci przygotowali pracownicy przedszkola. Był to „Taniec piratów” do piosenki Krzysztofa Krawczyka pt. „Parostatek”. Piraci po występie zabrali chętne dzieci na poszukiwanie skarbów, ukrytych w przedszkolnym ogrodzie. Nie zawiedli również nasi młodzi adepci sztuki teatralnej, a mianowicie dzieci uczęszczające na warsztaty teatralne. Przygotowali na tegoroczne Święto Rodziny pantomimę pt. „Śpiąca królewna”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich zgromadzonych osób. Jak zwykle bardzo oblegane były przez dzieci dmuchańce: mała i duża zjeżdżalnia, suchy basen oraz tunel- gąsienica. Pogoda na ten dzień była wręcz wymarzona, nic więc dziwnego, że nasz przedszkolny ogród tętnił życiem do późnych godzin wieczornych.