„BEZPIECZNE WAKACJE”

Przedwakacyjny czas jest odpowiednim momentem na przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się latem. W związku z tym przedszkolaki zaprosiły do siebie panią policjant st. sierż. Marzenę Pawlik, która w profesjonalny sposób omówiła zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku.

Pani Marzena przypomniała również o zasadzie ograniczonego zaufania względem nieznajomych osób, potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych oraz zademonstrowała przedszkolakom jaką należy przyjąć postawę w razie próby porwania. Podczas spotkania nie zostały pominięte takie tematy jak:  zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy na rowerze i w samochodzie, rozważnego korzystania z kąpielisk. Pani Marzena zadała też kilka pytań sprawdzających wiedzę dzieci np. „Czy można jeździć samochodem bez zapiętych pasów?”, „Gdzie jeździmy na rowerach i rolkach?”, „Czy można oddalać się od opiekunów?”. Dzieci zdały test z wiedzy, miejmy nadzieję, że w praktyce będzie tak samo.
Na zakończenie pani Marzena  życzyła wszystkim bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku, natomiast dzieci w podziękowaniu za miłe spotkanie oraz poprowadzenie w roku szkolnym 2018/2019 spotkań o tematyce bezpieczeństwa wręczyły pani st. sierż. Marzenie Pawlik podziękowanie.

Autor: Anna Radziszewska