„ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ” W MALINKACH

Dnia 20.03.2019 r. w grupie „Malinki” przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne w ramach „Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej”. Miały one na celu utrwalenie wśród dzieci zdrowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych.

Nasze przedszkolaki z pomocą nauczyciela dokonały podziału pokarmów na te, które w nadmiernej ilości szkodzą naszemu uzębieniu, oraz te, które są pełnowartościowe. Wspólnie przypomnieliśmy sobie także o tym, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby.

Na koniec nasze „Malinki” pokolorowały swoje ulubione owoce i warzywa.

Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia będą jak najbardziej owocne w rozwoju naszych dzieci.

Autor: Monika Susłowicz