"KALENDARZ POGODY"- KODOWANIE W "MALINKACH"

Dziś podczas zajęć "Malinki" zapoznały się z wyglądem termometru zewnętrznego, który następnie ułożyły z kubeczków na macie do kodowania. Z rozsypanki obrazkowej dzieci wybierały wzory różnych przyrządów do mierzenia temperatury. Każdy termometr ma swoje przeznaczenie o czym przekonały się przedszkolaki. "Malinki" wspólnie układały wskaźniki od najniższej do najwyższej temperatury, a dzięki temu mogły określić dzisiejszą pogodę. Te zajęcia pozwoliły dzieciom rozwinąć myślenie przyczynowo-skutkowe, a także wyobraźnię i pobudzić ich kreatywność.

Autor: Maja Koczkodon