WIOSENNY OGRÓDEK W "PROMYCZKACH''

W tym tygodniu “Promyczki” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach dzieci wysiewały rzeżuchę oraz owies. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone na parapecie. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę dotyczącą sposobów hodowania wybranych roślin, jak również zdobyły informacje na temat ich walorów estetycznych i użytkowych. Zakładanie zielonego ogródka w przedszkolu to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz kształtowanie ich postaw ekologicznych.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Państwu Sobolewskim- rodzicom naszego Leosia, za podarowanie "Promyczkom" nasion i akcesoriów niezbędnych do sadzeniasmile