ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIE NAUKAMI PRZYRODNICZYMI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu wczorajszym „Liski” gościły w swojej grupie Panią Katarzynę Paszkowską – mamę Ignacego, która jest nauczycielem fizyki, a także doradcą metodycznym Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wołowie oraz Panią Dagmarę Głuszczyńską- dyrektor przedszkola w Brzegu Dolnym, również pełniącą funkcję doradcy metodycznego w wołowskim PODN.

Pani Katarzyna specjalnie dla "Lisków" oraz dla zaproszonych nauczycieli przeprowadziła zajęcia rozwijające zainteresowania naukami przyrodniczymi. Podczas spotkania pani Kasia rozbudzała wyobraźnię dzieci, zapoznawała je z nowymi zjawiskami i pojęciami, zaprezentowała przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych, m. in. jak wędruje woda, jak powstaje wir wodny, jak powstaje lampa lawa. Dzieci szukały również odpowiedzi na pytania, np. Czy można uruchomić zegar bez baterii? Dlaczego balony się unoszą? Na tych zadziwiających warsztatach  wszyscy uczestnicy nie zapomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Dzieci z dużym przejęciem i ciekawością oglądały obserwowane zjawiska  Doświadczenia chemiczne mają  w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania, zachęcają do działania, stymulują aktywność i myślenie twórcze, rozbudzają ciekawość otaczającym światem  oraz kształtują umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciąganie wniosków z doświadczeń. Wszystkie eksperymenty były ciekawe, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły dzieciom dużo radości. Liski uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane i dlatego warsztaty sprawiły dzieciom wiele satysfakcji, wzbogaciły je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Paszkowskiej oraz Pani Dagmarze Głuszczyńskiej za ciekawe zajęcia. Będziemy je długo pamiętaćsmilesmile