FINAŁ TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

8 maja 2019 r. dzieci z grupy „Misie” i „Kotki” wzięły udział w „Wielkim finale tygodnia świadomości autyzmu” zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Wołowie. Wszyscy w tym dniu „zaświecili na niebiesko” ubierając się w tym kolorze.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości  na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi  na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem.

Dzieci malowały twarze, uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych oraz tańcach  przygotowanych przez organizatorów. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wypuszczenie niebieskich balonów.

Dziękujemy Pani Patrycji Dylewicz- Juścińskiej - mamie Amelki z grupy „Misie” za możliwość udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Autor: Paulina Tomska