'MOTYLKI" Z WIZYTĄ NA KOMISARIACIE POLICJI

W dniu 5 kwietnia dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Wołowie. Wizytę rozpoczęto od zapoznania się z radiowozami użytkowanymi przez policjantów w służbie. Każde z dzieci miało możliwość usiąść na miejscu kierowcy i z tego miejsca obejrzeć radiowóz. Dzieci zadawały liczne pytania i były zaciekawione każdym przedstawianym elementem przez panią st. sierż. Marzenę Pawlik, którą dzieci miały już możliwość poznać na zajęciach o bezpieczeństwie przeprowadzanych w przedszkolu.

Następnie dzieci zostały skierowane na stanowiska dyżurnego, gdzie wrażenie na nich zrobiła ilość sprzętu elektronicznego obsługiwanego przez 1 osobę. Specjalny pokaz przygotował dla przedszkolaków technik kryminalistyki. Dzieci z uwagą obejrzały też wyposażenie, którego używa na co dzień do zabezpieczania śladów na miejscach różnych zdarzeń oraz zademonstrował sposoby ujawniania śladów linii papilarnych przy pomocy różnych proszków. Później dzieci odwiedziły Komendanta mł. insp. Mariusza Haryk, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa i złożyły liczne deklaracje na temat przyszłego bycia policjantem. Ostatni punkt stanowiło zapoznanie dzieci z policyjnym wyposażeniem do służb min. kajdankami, kajdanołańcuchami, tarczami, hełmami oraz wyposażeniem specjalnym. Na zakończenie wizyty każde z dzieci miało możliwość wykonać pamiątkowy odciska palca przy pomocy tuszu daktyloskopijnego.

W trakcie spotkania „Motylki” rozmawiały o bezpieczeństwie i poznawały tajniki pracy policjanta. Wizyta w komendzie umożliwiła przybliżenie dzieciom zawodu policjanta, ale przede wszystkim stała się ona okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ta niecodzienna wyprawa sprawiła przedszkolakom dużo radości i wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach.

Autor: Anna Radziszewska