SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W RAMACH PREORIENTACJI ZAWODOWEJ W "JEŻYKACH"

„Policjant prawo zna doskonale. Czasem na akcje gna na sygnale,

żeby kłopotom zaradzić w porę. Też taki zawód kiedyś wybiorę!”

4 marca 2019 roku „Jeżyki” w swojej sali gościły funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Pani Sierż. Sztab. Aleksandra Zasowska oraz Pan Asp. Sztab. Zbyszko Rycerz spotkali się z „Jeżykami” w ramach realizowanego w naszej placówce Programu Preorientacji Zawodowej „Poznajemy zawody”.

Nasi goście zaprezentowali tajniki swojej pracy, jak również udzielili wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły swoje wiadomości. Mogły też zaprezentować swoją wiedzę w „Quzie starszaka” - przygotowanych pytaniach przez policjantów.

Poszło im bardzo dobrze Uśmiech

Dzieci również  miały okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy Policjanta. Policjanci  obdarowali dzieci upominkami w postaci odblasków i kolorowanek.

Pani Sierż. Sztab. Aleksandra Zasowska (mama naszego Tomasza) wzięła udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, zaprezentowała opowiadanie o bezpieczeństwie.

Na zakończenie miłego spotkania „Jeżyki” podziękowały funkcjonariuszom za wizytę.

Autor: Irena Hus