Przedszkole Nr 2|"Słoneczko"|w Wołowie

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 413812
  • Do końca roku: 281 dni
  • Do wakacji: 88 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2019-03-25

Imieniny: Bolka, Cezaryny

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. WYDARZENIA

WYDARZENIA

Artykuły

URODZINY KACPERKA I KRZYSIA

Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to, kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W tym tygodniu swoje urodziny obchodzili Kacperek i Krzyś. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Cała grupa zaśpiewała chłopcom„sto lat”, a następnie każdy po kolei składał szczere życzenia. My również życzymy Kacperkowi i Krzysiowi wszystkiego najlepszego! UśmiechUśmiech

Czytaj więcej o: URODZINY KACPERKA I KRZYSIA

"PIOSENKA PRZEDSZKOLAKA" - NASZE SŁONECZKA W LUBIĄŻU

Dziś naszych pięciu przedstawicieli wzięło udział w VII edycji Gminnego Konkursu Wokalnego pt. "Piosenka Przedszkolaka" zorganizowanym przez Dom Kultury oraz Zespół Szkół w Lubiążu. Nic dodać, nic ująć, jak zwykle nasze "Słoneczka" spisały się na medal. II miejsca zajęły Gabriela Jóźwik w kategorii 3-4.latki i Zuzanna Ognik w kategorii 5-6.latki. Wyróżnienia zaś otrzymali Maja Politowicz, Pola Trzaska i Wojciech Ajchenlaub. Naszym dzieciom towarzyszyły opiekujące się chórem -pani Monika Konon i Alicja Łupinowicz oraz nasz "przedszkolny fotograf" - pani Dorota Gomułka. Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim, którzy przygotowali dzieci do występu serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej o: "PIOSENKA PRZEDSZKOLAKA" - NASZE SŁONECZKA W LUBIĄŻU

"PRZYGODA PIŁKI" - ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-LOGOPEDYCZNE W "SMERFACH"

W czartek rano pani Aleksandra Selwocka - nauczyciel logopeda naszego przedszkola przeprowadziła profilaktyczno-logopedyczne zajęcia z maluszkami. Ćwiczenia przygotowane przez panią Olę miały na celu usprawnienie narządów artykulacyjnych, wuczanie szybkiej reakcji na sygnał dźwiękowy, wydłużenie fazy wydechowej oddechu oraz wspieranie rozwoju mowy dzieci. Profesjonalne zajęcia przeprowadzone przez logopedę oprócz umiejetności, dostarczyły dzieciom wiele radości i fajnej zabawy. Zarówno "Smerfy", jak i pani Ola spisały się na medal.

Czytaj więcej o: "PRZYGODA PIŁKI" - ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-LOGOPEDYCZNE W "SMERFACH"

W OCZEKIWANIU NA POWITANIE WIOSNY

20 marca w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolnym holu pojawiła się Marzanna - zimowa panna i jej następca gaik. Wszystkie dzieci idąc do domu podziwiały symbole ustępujacej i nadchodzącej pory roku.  Nie mogły doczekać się dnia jutrzejszego, kiedy przybędą do przedszkola ze swoimi kolorowymi kwiatami i przywitają wiosnę.

Czytaj więcej o: W OCZEKIWANIU NA POWITANIE WIOSNY

NIE MA JAK SZPILKI - "KOTKI" Z WIZYTA W SKLEPIE "VIOLA"

Dnia 20 marca dzieci z grupy "Kotki" odwiedziły sklep obuwniczy "VIOLA".  W ramach realizacji Programu preorientacji zawodowej "Poznajemy zawody"  dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy ekspedientki oraz z asortymentem sklepu. Dowiedziały się także jak należy dbać o różnego rodzaju obuwie.
Czytaj więcej o: NIE MA JAK SZPILKI - "KOTKI" Z WIZYTA W SKLEPIE "VIOLA"

„ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ” W MALINKACH

Dnia 20.03.2019 r. w grupie „Malinki” przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne w ramach „Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej”. Miały one na celu utrwalenie wśród dzieci zdrowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych.

Czytaj więcej o: „ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ” W MALINKACH