RYTMICZNE MOTYLKI…

Piątkowy poranek w grupie Motylków zazwyczaj rozpoczyna się od jednego podstawowego  pytania: Kim dziś będzie Pan Piotr???  I tak pojawia się jedno z najtrudniejszych pytań usłyszanych od dzieci! Niestety my - panie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wyobraźnia i inwencja twórcza osoby prowadzącej zajęcia chyba nie zna granic Uśmiech Przez blisko osiem miesięcy współpracy Pan Piotr rozbawiał dzieci i wprowadzał w świat dźwięków między innymi jako: wiking, wojownik, rycerz, minionek, żaba, policjant, Spiderman, ślimak… i wiele więcej.

A co dzieci robią na zajęciach? Przede wszystkim odtwarzają rytm muzyczny za pomocą ruchów ciała z elementami tańca, śpiewu, gry na instrumentach, improwizacji ruchowej oraz instrumentalnej. Metoda ta poprzez ruch, śpiew i tworzenie realizuje cele wychowania ogólnego, oparte na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności – wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorcę muzyki, a często jego wykonawcę i twórcę.

Autor: Anna Radziszewska