Przedszkole Nr 2 "Słoneczko" w Wołowie

Środa, 24 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / RADA RODZICÓW

RADA RODZICÓW

Rada rodziców jest organem społecznym przedszkola i stanowi reprezentację rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Do rady rodziców wchodzi po jednym przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców (prawnych opiekunów) dzieci uczęszczających do danego oddziału.

Rada rodziców funkcjonuje w oparciu o uchwalony przez siebie regulamin, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola. Członkowie rady rodziców wybierani są, co roku podczas zebrań grupowych rodziców. W skład Rady Rodziców wchodzi 3 członków - po jednym przedstawicielu rodziców z każdej grupy.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

• Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną
    • jeśli zaistnieje taka potrzeba programu wychowawczego lub profilaktycznego przedszkola obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do dzieci,
    • regulaminu Rady Rodziców
  • Opiniowanie
    • ceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty, nauczyciela kontraktowego i nauczyciela mianowanego,
    • programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia i wychowania
    • projektu planu finansowego składanego przez dyrektora przedszkola

Rada Rodziców może występować do rady pedagogicznej i dyrektora przedszkola z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw placówki. W celu wspierania statutowej działalności przedszkola Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.

Zasady wydatkowania funduszu i szczegółowe zadania Rady Rodziców określa regulamin działalności Rady Rodziców.

Brak załączników

Wytworzono:2015-11-22 17:11przez: