Obecna nazwa przedszkola

Przedszkole Nr 2 "Słoneczko" powstało z połączenia dwóch przedszkoli mieszczących się na jednym wspólnym terenie.

Połączono Przedszkole Nr 3 (położone przy ul. Inwalidów Wojennych 15, istniejące od 1976r.) oraz Przedszkole Nr 4 (znajdujace się przy ul. Wileńskiej 8, funkcjonujące od 1985r.).

Do 31.12.2010r. oba połączone przedszkola nosiły wspólną nazwę - Przedszkole "Słoneczko".

Z dniem 1 stycznia 2011r., w związku ze zmianami prawnymi w zakresie funkcjonowania przedszkoli w Polsce, nasza placówka otrzymała nową, obecnie funkcjonującą nazwę.