RAMOWY ROZKŁAD DNIA 3-4.LATKI

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU

Grupy młodsze – trzylatki i czterolatki

CZĘŚĆ I - PORANNA

06:00-08:00

Zajęcia opiekuńcze, kontakty indywidualne. Własna aktywność dzieci, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, zajęcia indywidualne  o charakterze wyrównawczo - stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym, zabawy integrujące grupę.

08:00-08:30

Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem. Przygotowanie do śniadania, czynności porządkowe i higieniczne.

08:30-09:00

Śniadanie - nabywanie umiejętności samoobsługowych oraz kulturalnych zachowań. Zabiegi higieniczne w łazience po posiłku.

CZĘŚĆ II - GŁÓWNA

09:00-09:15

(3l.)

09:00-09:20

(4l.)

Zajęcia kierowane wspierające wielokierunkową aktywność dzieci w obszarach: fizycznym, społecznym, emocjonalnym, poznawczym.

09:15-10:00

(3 l.)

09:20-10:00

(4 l.)

Zajęcia z rytmiki i z języka angielskiego. Zajęcia niekierowane, samodzielne działanie, eksperymentowanie, swobodna zabawa dzieci. Prace porządkowe po skończonej zabawie.

10:00-11:20

Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience oraz szatni. Spacery, zabawy organizowanie i swobodne na świeżym powietrzu, samodzielna eksploracja otaczającej przyrody.

11:20-12:00

Czynności samoobsługowe w szatni – nauka i doskonalenie umiejętności związanych z samodzielnym przebieraniem odzieży wierzchniej. Przygotowanie do posiłku-zabiegi higieniczne. II – śniadanie.

CZĘŚĆ III - POPOŁUDNIOWA

12:00-13:15

Przygotowanie do odpoczynku, czynności higieniczne, samoobsługowe oraz opiekuńcze. Nabywanie umiejętności związanych z samodzielnym przebieraniem się. Leżakowanie.

13:15-14:00

Przygotowanie do posiłku, czynności higieniczne i samoobsługowe.  Obiad. Nabywanie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalnych zachowań oraz dbałości o zdrowie.

14:00-16:30

Zajęcia dodatkowe. Gry i zabawy dydaktyczne w małych zespołach. Praca indywidualna wspierająca rozwój dziecka. Własna aktywności dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Zabawy na świeżym powietrzu.