"SKRZATY" W SKLEPIE MEDIA EXPERT

Lepiej raz coś zobaczyć niż dziesięć razy przeczytać czy usłyszeć

W odpowiedzi na zaproszenie pana Łukasza, taty Poli a zarazem pracownika sklepu, „Skrzaty" w poniedziałek  wybrały się do sklepu Media Ekspert.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem  oglądały sprzęty RTV AGD i odpowiadały na pytania Pana Łukasza czym jest dana rzecz i do czego służy.

Opowiadały, jak pomagają rodzicom w domach i nie obce im są kuchenka, mikrofalówka, odkurzacz, pralka czy zmywarka. Kiedy doszliśmy do telewizorów przyznały, że jest to w domach najczęściej używany przez nich sprzęt.

Przedszkolaki miały też okazję obejrzeć  przedmioty, których używali nasi pradziadkowie: żelazko na węgiel, telefon, aparat fotograficzny itp. Była to krótka, a jakże pouczająca lekcja historii.

Skrzaty  poznały działanie sokowirówki robiąc samodzielnie  sok z owoców przygotowanych przez pracowników sklepu .

Na koniec dzieci spotkała bardzo miła niespodzianka - otrzymały piękne balony z logo sklepu, kolorowe smycze na klucze, opaski odblaskowe oraz słodką niespodziankę.

Była to bez wątpienia wycieczka, którą na długo zapamiętają. Gospodarzom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Wycieczki w odróżnieniu od innych form pracy z dziećmi, tzn. zajęć i zabaw dowolnych, odbywają się okazjonalnie. Wyzwalają one w dzieciach pozytywne emocje – radość, zadowolenie, ciekawość; pozwalają na integrację w grupie rówieśników; wpływają na formowanie się postaw moralnych i zachowań społecznych dzieci, np. kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, używania zwrotów grzecznościowych;  dziecko uczy się właściwego zachowania wobec kolegów i dorosłych, z którymi przebywa w trakcie wycieczki.

Autor: Stanisława Łazik